Caillou

Caillou ve ailesi artık ailemizin bir parçası gibi. Talya’cığımın en sevdiği çizgi film. Caillou’yu gördüğü her yerde ve her an öyle güzel tezahüratlar yapıyor ki, her işi bırakıp Talya’yı seyrediyorum. Şarkı söyleyen Caillou bebek ile dans etmesi ise evlere şenlik.
Bir anne gözüyle bakacak olursam, gerçekten güzel bir çizgi film. Her ne kadar anne ve babasının peygamber sabrı çoğu zaman “artık bu kadar da değil” dedirtse de, çocuklarla nasıl doğru iletişim kurulacağı, problem anlarında nasıl davranmak gerektiği gibi konularda çok eğitici ve yön verici. Bir aile olarak yaşamak, sorumluluk paylaşmak, sınırları ve özgürlükleri belirlemek, sevginin yanısıra saygılı da olmak gibi temel ebeveyn eğitiminin yanısıra çocuklara meslekler, arkadaşlarla iletişim, okul, yemek yeme alışkanlığı gibi pek çok konuda bilgi veriyor. Bu kadar popüler olmasına şaşmamalı, televizyonlarda benim gördüğüm kadarıyla başka rakibi yok.
Sünger Bop’tan sonra yeni gözdemiz Caillou…Keşke her çocuk Caillou gibi sevgi dolu bir ortamda büyüse…

Not: Tabii ki Caillou da ticari bir kahraman olduğu için birsürü Caillou logolu ürün var ve reklamı yapılıyor .Talya henüz isteyecek yaşta değil ama ilerleyen yaşlarda bunlardan istemeye başlayacak. Bu konunun pek çok aile için problem olduğunu düşünüyorum fakat ailelerin çocuklarına her istediklerinin alınamayacağını anlatmaktan başka çareleri yok .

fotoğraf yumurcaktv den alıntıdır.

Reklamlar

Bu yazıma yorum yazmak ister misin?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s