OBLIVION

Tom Cruise’un yeni filmi Oblivion’u izledim bu haftasonu. Bilim kurgu-fantastik tarzı filmleri çok severim, en sıkıcısını, en basitini bile sonuna kadar izlerim. Çünkü içlerinde yaratıcılık ve limitsiz hayalgücü vardır. Senaristlerle birlikte ben de uçup giderim hayallerin içinde.

Oblivion’u çok keyifle izledim ama çok etkilendiğimi söyleyemeyeceğim. Çok ağır aksak ve bir sürü klişe ile başladı.

Sonra birden Matrix filminden hatırladığım ve hatta hiç unutamadığım bazı sahnelerin benzerleri ardı ardına gelmeye başladı. Konusu zaten Matrix’e çok benziyor. Elbette birebir değil ama çok benzer. Matrix’e çok benzettiğim sahnelerden biri, Morgan Freeman ile Tom Cruise’un karşılaştığı sahne; Morgan Freeman’ın canlandırdığı karakterin, yuvarlak güneş gözlükleri, hali ,tavrı ve hareketleri, Matrix’teki Morpheus karakterinin meşhur “Welcome to the real world” replikli sahnesine çok benziyor. Jack’in(Tom Cruise) gözlerini açtıktan sonra gördüğü insan topluluğu, bulundukları ortam da bana Matrix’i anımsattı.

Filmin sonlarına doğru, uzaylılıların ana gemisinde, insanların kondukları su dolu kapsüller ise sadece Matrix’de değil pek çok bilim kurgu filminde var artık.

Fakat bütün bunların yanısıra, filmde kullanılan efektler çok gerçekçi ve güzel. Araçlar , mekanlar çok keyifli. Ve tabii Tom Cruise hala muhteşem…GörselGörselGörselGörselGörselGörsel

Reklamlar

OBLIVION” üzerine 3 yorum

  1. Bloğuma ziyaretiniz ve güzel dileğiniz için teşekkür ederim, Ulya Hanım, bloglovinle takip ediyorum sizi artık.Biz de eşimle bu filmi izlemek istiyoruz bu arada..

Bu yazıma yorum yazmak ister misin?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s