Yılbaşından kareler

Yılbaşı süslemeleri, renkleri, coşkusu… çocukluğumdan beri çok severim yılbaşlarını. Her baktığım yerde, sokaklarda, vitrinlerde bir sürü minik minik güzellik görmek çok mutlu eder beni. En çok da, 31 aralık günü insanların içine dolan o mucizevi “umut” duygusunu görmek. Umut dolu, neşe dolu, mutluluk dolu mesajların adeta bir sağanak yağmur gibi insanları sarmasını izlemek.
İçinde bulunduğumuz iletişim çağında, telefonlarımızın, bilgisayarlarımızın ekranlarında birbirinden güzel kareler görmek, gülen insanlar, mutlu insanlar, umut dolu insanlar görmek , herkesin coşkusunu paylaşmak , coşkuyu da çoğaltıyor. Paylaşılan herşey çoğalıyor; iyi de ,kötü de…
Küçücük bir gülücükle başlayacak herşey; dünya daha iyiye, daha güzele, küçücük bir ışıkla ulaşacak. Bir bin olacak, bin onbin, onbin yüzbin ve bir gün karanlık aciz kalacak bu ışığın karşısında.
Her birimiz birer küçük ışık olmayı başarabilirsek içinde bulunduğumuz anda ve ortamda, başarımız mutluluğumuz o olmalı. Fakat küçük bir detayı da unutmamalı ki, kendi ışığını kaybeden çevresine de ışık veremez. Başkaları için ışık olacağım derken kendi ışığınızı feda etmeden, hatta çoğaltarak ışıldayacağınız bir yıl dilerim.
IMG_3723

IMG_3766-001

IMG_3774

IMG_3780

IMG_3786

IMG_3794

Reklamlar

Bu yazıma yorum yazmak ister misin?

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s